Du brenner for ideen din. Du jobber døgnet rundt, ofrer nattesøvn og helger for å bygge noe fra bunnen av. Men så kommer den brutale realiteten: Penger. Finansiering kan ofte føles som det største hinderet på veien mot den store drømmen. Kjenner du deg igjen?
«Den store pengedagen» er en mulighet for deg som nekter å la mangel på kapital stoppe deg. Vi vet hva det koster å satse alt, og vi vet at de riktige ressursene kan være forskjellen mellom suksess og stillstand.
Denne dagen får du ikke bare presentert støtteordninger og investorer – du får innsikt i hvordan du overbeviser dem. Kom og møt likesinnede, knytt nye kontakter og ta kontroll over din egen finansielle fremtid.
PROGRAM
10:00: Velkommen ved Klosser Innovasjon
Hvordan kan Klosser være nyttig for startups? • Kristian Bakke Haugen, Klosser Innovasjon
Hjelp! Jeg trenger finansiering! • Mathias Bakke Haugen, Innovasjon Norge
Hjelp! Jeg har et problem som trenger helt ny kunnskap! • Elin Bjørnstad, Innlandet fylkeskommune
Kaffepause
Hva kan forskningsrådet bidra med? Skattefunn og innovasjonsprosjekt • Elisabeth Frydenlund, Norges Forskningsråd
Hvilke virksomheter ser investorene etter?
- Ståle Bråtebekken fra G64 Vekst
- Endre Krogsrud, First Seed Innlandet
- Stig R Dayanandan.
Innovasjonslunsj
Slik har jeg finansiert min bedrift • Ingrid Spord, Grønn Mat As
Hva er Designdrevet innovasjonsprogram (DIP)? • Marianne Lind fra Doga (Design og arkitektur Norge)
Kanskje kan jeg få EU-penger? • EU-rådgiver Linn Dybdahl, NCE Heidner Biocluster/ Klosser Innovasjon
Hva kan din kommune tilby deg?
Speed-dating med Innovasjon Norge, Klosser Innovasjon, Innlandet fylkeskommune, Norges Forskningsråd og Doga. Book deg tid her: kristian@klosser.no
Meld deg på her:

Kristian Bakke Haugen
Kristian har en mastergrad i markedsføring fra Norges Markedshøyskole med spesialisering innen merkevarebygging. Han har befalsskoleutdanning fra Forsvaret og er kaptein av grad. Kristian er inkubatorleder med ansvar for oppfølgingen av bedriftene, og daglig leder på Hamar. Han har erfaring fra egen gründerreise, der han skapte et helt nytt produkt fra en enkel idé til et kommersielt produkt patentert i 12 land. Kristian har over flere år jobbet med markedsføring og kommunikasjon, og har vært med på å utvikle konsepter og kommunikasjonstiltak i ulike kanaler. Han er lidenskapelig opptatt av innovasjon og forretningsutvikling og ser etter enhver mulighet for forbedring og nyskaping. Å motivere personer til å finne, utvikle og kommersialisere morgendagens løsninger, er noe som driver han.